x

Gizlilik ve Güvenlik

TEKNOPET A.Ş. ON-LINE TİCARET SİTESİ TRENDOIL.COM.TR GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Bu gizlilik bildirimi, kişisel bilgilerinizin nasıl toplandığını ve işlendiğini aktarmaktadır. Trendoil.com.tr’yi ziyaret ettiğiniz takdirde işbu gizlilik bildiriminde belirtilen uygulamaları kabul etmektesiniz ve onaylamaktasınız.

Veri Sorumluları Hakkında

Satıcı Teknopet A.Ş-Trendoil.com.tr - Tedarikçi veya nihai tüketiciler hakkındaki veriler  Esentepe Mahallesi, Haberler Sk. No:13 ŞİŞLİ / İSTANBULadresinde mukim Tekrom Teknoloji Anonim Şirketi toplanan ve işlenen kişisel bilgilerin veri sorumlularıdır.

 

Toplanan Bilgi Türleri

Sizler tarafından sağlanan bilgiler; Trendoil.com.tr hizmetleri ile ilgili sağladığınız tüm bilgiler toplanır ve saklanır. Aşağıdaki işlemler yapıldığında bizimle bilgi paylaşımında bulunursunuz;

 • Ürün ve hizmet için site içi arama yapıldığında
 • Trendoil üzerinden sipariş verildiğinde
 • Hesabınız veya profilinize e-posta, telefon numarası ve benzeri kişisel bilgileri işlediğinizde
 • Satıcı-tedarikçi hesaplarınız ve profilinizde, ürün satışına veya satış sonrası hizmetleri geliştirmenize imkan veren herhangi bir bilgi verildiğinde
 • Telefon, e-posta, site içi yazışma veya herhangi başka bir iletişim kanalı ile bizimle iletişime geçtiğinizde
 • Site içi uyarı butonları (stoğa girdiğinde haber ver vb.) kullanıldığında
 • Müşteri değerlendirmeleri ve benzeri geri bildirim uygulamalarına katıldığınızda

Bu işlemlerin sonucu olarak bize şu gibi bilgiler sağlıyor olabilirsiniz; adınız, adresiniz, telefon numaranız, ödeme bilgileriniz, yaşınız, konum bilginiz; siparişlerin gönderildiği kişiler, ayarlarınız ve profilinizde listelenen kişilerin adres ve telefon numaraları, bize gönderdiğiniz değerlendirmelerin ve elektronik postaların içeriği; profilinize eklediğiniz sair kişisel verileriniz ve profil fotoğrafınız, Trendoil.com.tr ile bağlantılı olarak saklanan görseller, kimlik ve şahsi durumunuza ilişkin bilgi ve belgeler, kurumsal ve finansal bilgiler, kredi geçmişi bilgileri, KDV numaraları.

Trendoil Kişisel Bilgilerinizi Hangi Amaçla İşlemektedir?

Kişisel verileriniz, müşterilere sunulan Trendoil hizmetlerinin yürütülebilmesi, sunumu ve geliştirilmesi amacıyla işlenmektedir.

Bunlar; ürün ve hizmetlerin satın alınması ve teslim edilmesi, Trendoil hizmetlerinin sunulması, teknik problemlerin giderilip geliştirilmesi, öneri ve kişiselleştirme seçeneklerinin kullanılması, hukuki yükümlülüklerin yerine getirilmesi, sizlerle iletişime geçmede gerekli olması, ilgi alanına dayalı reklam ve elektronik ticari iletiler gönderilebilmesi, dolandırıcılığın önlenmesi ve kredi risklerine karşı tedbir alınması, onay talep edilen diğer amaçlar.

Yukarıda listelenen amaçlar dışında onay talep edilen diğer amaçlarla kişisel bilgilerin kullanılması durumunda, onayın verilmemesi veya geri çekilmesi halinde bu kişisel verilerin kullanımı ve işlenmesi derhal durdurulmaktadır.

 

Trendoil Kişisel Verilerinizi Paylaşıyor mu?

Trendoil yukarıdaki belirtilen usüllere göre toplanan tüm verileri, Tekrom Teknoloji A.Ş.’nin veritabanında tutmakta ve üçüncü kişiler ile hiçbir amaçla paylaşmamaktadır.  Verilerin kullanım amaçları, Teknopet A.Ş. ’nin ticari faaliyetinin dışında hiçbir amaçla kullanılmamakta, yurt içinde veya yurt dışına veri aktarımı yapılmamaktadır.

Kişisel Verilerin, Kredi Kartlarının, Sair Ödeme Araçlarının Güvenliği

 • Giriş yaptığınızda bilgileri şifreleyen Güvenli Yuva Katmanı (SSL) yazılımını kullanarak iletim sırasında bilgilerinizin güvenliğini korumak için çalışıyoruz.
 • Kredi kartı verilerini işlediğimizde, Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standartlarını (PCI DSS) uyguluyoruz.
 • Kişisel müşteri bilgilerinin toplanması, saklanması ve açıklanması ile ilgili fiziksel, elektronik ve prosedürsel önlemleri muhafaza ediyoruz. Güvenlik prosedürlerimiz, sizinle ilgili kişisel bilgileri ifşa etmeden önce zaman zaman kimlik kanıtını talep edebileceğimiz anlamına gelir.
 • Şifrenize, bilgisayarlarınıza ve uygulamalarınıza yetkisiz erişime karşı kendinizi korumanız önemlidir. Ortak bir bilgisayarı kullanmayı bitirdikten sonra oturumu kapattığınızdan emin olun. 

Kişisel Verilerin Saklı Tutulacağı Süre;

Kişisel bilgilerinizi, Trendoil platformunu kesintisiz olarak kullanmaya devam edebilmeniz amacıyla, bu Gizlilik Bildirimi’nde belirtilen ilgili amaçların gerçekleştirilebilmesi için, vergi ve muhasebe gibi konularda yasal olarak öngörülen süre boyunca veya aksi size bildirilen süre boyunca saklıyoruz. Örneğin, önceden verdiğiniz siparişleri inceleyebilmeniz (ve dilerseniz tekrarlayabilmeniz) amacıyla işlem geçmişinizi ve siparişlerinizi gönderdiğiniz adresleri ve size önerdiğimiz ürünlerin ve içeriğin uygunluğunu geliştirebilmek amacıyla saklıyoruz.

Kişisel Bildirimler ve Değişiklikler

Trendoil hakkında bilgilerin gizliliğine dair herhangi bir endişe taşıyorsanız veya veri sorumlularımızdan biri ile iletişime geçmek isterseniz, lütfen ayrıntılı bir açıklama ile teknopet@trendoil.com.tr adresine e-posta gönderin, sorunu sizin için çözmeye çalışalım. Veri sorumlusu sıfatıyla hareket eden Tekrom Teknoloji A.Ş.’dir. 

İşimiz güncel ticari dinamiklere bağlı olarak olarak sürekli değişmektedir ve Gizlilik Bildirimlerimiz de buna uygun olarak güncellenecek ve gerektiği durumlar da değişecektir. Son değişiklikleri görmek için internet sitemizi sık sık kontrol etmeniz gerekir. Aksi belirtilmediği takdirde, güncel Gizlilik Bildirimimiz, siz ve hesabınız hakkında sahip olduğumuz tüm bilgiler için geçerlidir. Verdiğimiz sözlerin arkasındayız ve etkilenen müşterilerin onayı olmadan, geçmişte topladığımız müşteri bilgilerini asla daha az korur hale getirecek şekilde politikalarımızı ve uygulamalarımızı esaslı bir şekilde değiştirmeyeceğiz.

Ulaşabileceğiniz ve edinmek istediğiniz bilgiler

Trendoil.com.tr platformunda erişiminize açık bilgiler şunlardır:

 • Son siparişlerin durumu
 • Tüm sipariş geçmişiniz
 • Kişiyi tanımlamak için kullanılabilecek bilgiler (ad, e-posta adresi, şifre, iletişim ve kişiselleştirilmiş reklam tercihleri, adres bilgileri)
 • Ödeme ayarları (ödeme kartı bilgileri ve benzeri)
 • Ürün tekrar stokta, teslimat ve bültenler gibi gönderilen e-posta uyarılarının ayarları
 • Profiliniz (ürün değerlendirmeleriniz, önerileriniz, hatırlatmalar ve kişisel profiliniz dahil)
 • Satıcı-Tedarikçiler, hesaplarını güncelleyerek hesaplarına ve diğer bilgilere erişebilir ve iletişim tercihlerini ayarlayabilirler.
 • Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama tüm güvenlik uygulamaları ile garanti altına alınmıştır.
 • Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği
 • Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 256 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Söz konusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının adres çubuğunda kilit işareti de yer almaktadır.
 • Site-Banka Haberleşme Güvenliği
 • Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.
 • Site içi Veri Güvenliği
 • Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.